• obraz-01

ssp zjazd polski zwiazek eksploratorow warszawa06 042018 20180502 1849906773W dniu 07 kwietnia 2018 roku członkowie Szczecińskiego Stowarzyszenia Poszukiwawczego uczestniczyli w Walnym Zebraniu Polskiego Związku Eksploratorów, które miało miejsce w Warszawie.

Zebranie zostało zorganizowane przez Polski Związek Eksploratorów i odbyło się w siedzibie Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie zjazdu wybrano Zarząd i Komisję Rewizyjną Związku oraz wyznaczono najważniejsze cele na najbliższe miesiące.

Gościem specjalnym zebrania był Adam Sikorski, autor programu telewizyjnego "Było... nie minęło". Pomysł powołania Polskiego Związku Eksploratorów, który miałoby zrzeszać środowisko poszukiwaczy, narodził się w 2017 roku w Gnieźnie, gdzie odbyło się również zebranie założycielskie. W Gnieźnie jest również oficjalna siedziba Związku.

W Walnym Zebraniu Polskiego Związku Eksploratorów w Warszawie wzięło udział 20 organizacji (stowarzyszeń i fundacji) z różnych stron Polski: Stowarzyszenie Ekspolarcyjno-Historyczne "Grupa Łódź", Wielkopolskie Forum Eksploracyjno-Historyczne WFEH.pl, Fundacja Latebra, Stowarzyszenie Ekspolarcyjno-Historyczne "Szaniec 1863", Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne "Triskelion", Grupa Bory, S.E.-H. "Galicja", Ostrołęckie Stowarzyszenie Eksploracyjne, Muzeum Motoryzacji i Pojazdów Militarnych w Kielcach, Szczecińskie Stowarzyszenie Poszukiwawcze, Fundacja Fort Rogowo, Fundacja Wieży Ziębickiej, Narodowa Agencja Poszukiwawcza, Fundacja Dajna im. Jerzego Okulicza-Kozaryna, Lubuska Grupa Eksploracyjna "Nadodrze", Stowarzyszenie Radomsk, Stowarzyszenie Mieszkańców i Gminy Annopol "Szansa", Grupa Częstochowska "Perun", Pilskie Stowarzyszenie Miłośników Eksploracji "Albatros" oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Suskiej.

Więcej informacji na temat zebrania znajduje się na stronie internetowej Polskiego Związku Eksploratorów.

Tekst: Michał Nowakowski
Fotografie: Kazimierz Lipski

Poniżej znajduje się dokumentacja fotograficzna z udziału w zjeździe.

Więcej zdjęć w galerii >>