• obraz-01

Zaproszenie na obchody - 20 lat działalnościW dniu 28 maja 2023 roku w obiekcie schronowym nad Jeziorem Szmaragdowym odbyły się uroczyste obchody XX-lecia powstania Szczecińskiego Stowarzyszenia Poszukiwawczego. Uroczystość miała miejsce dokładnie 20 lat po oficjalnej dacie założenia Stowarzyszenia, czyli dnia 28 maja 2003 r.

Na uroczyste obchody XX-lecia powstania Szczecińskiego Stowarzyszenia Poszukiwawczego przybyli licznie członkowie, goście oraz sympatycy Stowarzyszenia z kraju i zagranicy. Była to okazja do spotkań, rozmów oraz wspomnień związanych z 20 latami działalności oraz aktywności Stowarzyszenia w ramach różnych działań poszukiwawczych w regionie.

Oficjalne obchody rozpoczęto wspólnym zebraniem się uczestników w obiekcie schronowym oraz udziałem w prelekcjach oraz tematycznych wykładach historycznych. W trakcie wspólnego spotkania doszło również do pokazania prezentacji multimedialnej z 20 lat działalności Stowarzyszenia oraz mianowania zasłużonych członków na członków honorowych.

Po zakończeniu oficjalnej części obchodów uczestnicy i przybyli goście wzięli udział w pikniku na świeżym powietrzu, na którym dostępny był poczęstunek, ognisko, atrakcje dla dzieci, a także możliwość zamówienia koszulki z oficjalnym logo wydarzenia.

Przez cały czas trwania obchodów uczestnikom udostępniono do zobaczenia przybyłe specjalnie na tą okazję pojazdy zabytkowe oraz wystawę odnalezionych przez członków artefaktów historycznych i archiwalnych zdjęć z działalności Stowarzyszenia.

Tekst: Michał Nowakowski
Fotografie: Kazimierz Lipski, Michał Nowakowski


Poniżej znajduje się dokumentacja fotograficzna z obchodów XX-lecia powstania SSP.